Aerografit - studio stworzone z pasji


Pasja, doświadczenie i umiejętności - wszystko to szlifowane i nabywane przez lata pozwala nam na wyjątkowe i nieszablonowe podejście. Oprócz samych szeroko pojętych umiejętności artystycznych i kreatywności wyróżnia nas także odpowiednie obycie i doświadczenie techniczne w kwestiach związanych z przygotowaniem poszczególnych powierzchnii i lakiernictwem. Stawiamy w głównej mierze na jakość i profesjonalizm. Dbamy o to, aby nasze usługi charakteryzowało przede wszystkim dobre wykonanie. Używamy sprawdzonych materiałów bardzo dobrej jakości, a w naszym studio nie ma miejsca na półśrodki ani tanie specyfiki w sprayach. Dbamy o swoją markę i renomę. To w głównej mierze sprawia, że klienci wybierają właśnie Aerografit Studio.


Aerograf

Aerograf - czyli artystyczne malowanie metodą natryskową
Naszą główną specjalizacją jest artystyczne malowanie aerografem. Bazujemy na ponad 15-letnim doświadczeniu (od 2008r) w technice airbrush. Niegdyś było to hobby. Dziś prawdziwa pasja i spełnione marzenia - nie tylko nasze. Cechuje nas wszechstronność - nie ogranicza nas wielkość ani rodzaj powierzchni. Z pomocą aerografu zdobimy zarówno kaski, motocykle, samochody, ściany, kabiny i naczepy TIRów (ciągników siodłowych), karuzele, atrakcje, kolejki, autodromy (dodgems) jak i inne nietypowe powierzchnie. Dbamy przy tym nie tylko o sam wyraz artystyczny ale także o sprawy fundamentalne (techniczne) takiej jak odpowiednie przygotowanie powierzchnii pod grafikę oraz jej odpowiednie zabezpieczenie.

ZOBACZ: Galeria realizacji malowanych aerografem


Lakiernictwo

Lakiernictwo customowe - nieodzowny element naszego przedsięwzięcia
Jak wiadomo żaden budynek nie może obejść się bez fundamentów (przynajmniej na dłuższą metę). Tak samo fundamentalną częścią i jednocześnie dopełnieniem dobrze wykonanego malowania aerografem są kwestie związane z lakiernictwem customowym (tudzież inaczej zwane - lakiernictwem artystycznym). Malowanie aerografem na takich powierzchniach jak karoserie samochodów, motocykle oraz kaski w 99,9% przypadków wiąże się także z koniecznością specjalistycznego i nie byle jakiego ich przygotowania. A to też w wielu aspektach różni się od zwykłego lakiernictwa samochodowego. Od tego w ogromnej mierze zależy końcowy efekt, jego jakość i przede wszystkim trwałość. W tym celu także stawiamy na profesjonalizm, używamy sprawdzonych materiałów z górnych półek. Nie używamy żadnych niskobudżetowych specyfików w spray'u, nie stosujemy półśrodków, nie możemy sobie pozwolić na drogi na skróty. Kładziemy duży nacisk na kwestie techniczne, także te związane z docelowym użytkowaniem malowanego przedmiotu. Posiadamy w tym celu bogate doświadczenie w temacie lakiernictwa - pistolet lakierniczy był minimum tak samo często w moich rękach co aerograf. Znamy specyfikę tego zawodu i wszystkie prace z tym związane wykonujemy osobiście co daje nam najwyższą kontrolę nad jakością.


(Auto)Detailing - bo to "moje" jest na wierzchu
Warto dodać, że w ramach dopełnienia swojego fachu lakierniczego hobbystyczne "liznęliśmy" trochę tematu tak zwanego autodetailingu, czyli wyprowadzania i korygowania wad/rys/uszkodzeń w powłoce wierzchniej jak i jej zabezpieczania, a co za tym idzie - także obchodzenia się z taką powłoką (która de facto również wychodzi spod mojej ręki i mojego pistoletu). Co prawda największymi ekspertami w tej dziedzinie nie mamy zamiaru być, ale pewne narzędzia, techniki i sposoby z powodzeniem dziś wykorzystujemy przy swojej pracy podnosząc tym samym jej ostateczną jakość.


Rysunek

Talent artystyczny i kreatywność - bo wszystko się zaczęło od ołówka
Jak wiadomo wszystko musiało mieć kiedyś swój początek. Podobnie w moim przypadku umiejętności nie wzięły się z nikąd, a były zdobywane od najmłodszych lat. Zanim w moje ręce trafił aerograf, to tradycyjny ołówek pozwalał mi szlifować coś co zwykle nazywane jest talentem artystycznym czy zdolnościami plastycznymi. Nie skończyłem żadnego kierunku ASP z tym związanego (co nawet może stanowić zaletę, gdyż nikt nigdy nie narzucał swojego konkretnego i nie rzadko wąskiego schematu tworzenia) i od zawsze byłem tak zwanym "samoukiem". Kilka prac wykonanych ołówkiem można obejrzeć w galerii rysunków, z czego większość stanowią portrety - uważane przez większość ludzi za odmianę sztuki najbardziej surową i niewybaczalną dla błędów. Był to dla mnie dobry przedstart do sztuki tworzenia.


Projektowanie graficzne - czyli kreatywność po raz drugi
Wachlarz obsługiwanych przez nas programów graficznych, umiejętność obsługi tabletu graficznego, tudzież ogólnie grafika cyfrowa, również nie są nam obce i też w dużym stopniu kształtowały naszą kreatowność. Począwszy od grafiki rastrowej, fotomontaży, obróbki zdjęć, projektowania grafiki na strony WWW, a skończywszy na tworzeniu grafiki wektorowej jesteśmy w stanie wspomóc się przy wyborze i projektowaniu odpowiedniego wzoru, który docelowo ma znaleźć się na odpowiednich elementach. Jest to dla nas nieodzownym elementem tego typu pracy i niejako medium między tym co siedzi w głowie klienta, a tym co w naszej i czy jest to właśnie to o co nam obu chodzi. Bo nierzadko odpowiedni pomysł musi najpierw znaleźć swoje źródło w postaci wstępnego poglądowego projektu.


Doświadczenie w branży reklamowej - kreatywność po raz trzeci
Jesteśmy w stanie doradzić co naszym zdaniem dobrze się sprawdzi jako nośnik reklamy, co odpowiednio przyciągnie wzrok oraz co wywoła takie wrażenie jakiego oczekujemy. Myślimy wielopłaszczyznowo. Świat tworzenia reklam, sposoby zdobywania klientów poprzez odpowiedni przekaz audiowizualny również nie jest nam obcy. Posiadamy skromne, aczkolwiek wystarczające doświadczenie w branży reklamowej co w pewnym stopniu dopełnia zarówno specyfikę naszej pracy jak i podejście do wymagań klientam, co czyni z nas swoistych pionierów w swoim fachu.

Zobacz również: Galeria rysunków wykonanych ołówkiem


Dlaczego my?

1

Jakość na poziomie profesjonalnym

Używamy sprawdzonych i najlepszych materiałów. Dbamy o jakość wykonania, zarówno pod względem artystycznym jak i technicznym.

2

termin i czas realizacji

Pomimo bardzo dużych kolejek (które nieraz są nieubłagalne) staramy się zawsze dostosować odpowiedni termin i czas realizacji.

3

Kompleksowość

Staramy się by w miarę możliwości móc realizować zlecenie od pomysłu aż po wykonanie końcowe do odbioru.

4

Marka

Zaufało nam już wielu. Nie od dziś zostawiamy na twarzach zadowolone uśmiechy. Dbamy o swoją renomę i stworzyliśmy markę, którą cechuje prawdziwa jakość.